Site Logotype
מקצועי

מה זה איפור קבוע?

איפור קבוע, הידוע גם בשם מיקרופיגמנטציה, וקעקוע קוסמטי היא טכניקה קוסמטית מהפכנית הכוללת פיגמנטציה קבועה של הדרמיס. זה מושג על ידי החדרת פיגמנטים טבעיים צבעוניים לשכבת העור. זה מייצר עיצובים רהוטים ומדוייקים הדומים לאיפור.

מה זה איפור קבוע ?

מיקרופיגמנטציה – איפור קבוע, קעקוע קוסמטי ופיגמנטציה תוך-רחמית, היא טכניקה קוסמטית מהפכנית הכוללת שימוש בעט-קעקוע המכיל תחמוצת(תרכובת) ברזל כדי לקבל פיגמנטציה קבועה של הדרמיס. זה מושג על ידי החדרת פיגמנטים טבעיים צבעוניים לשכבת העור. ההליך משתמש במחט דקה מאוד שעושה מאות נקבים זעירים בדקה. הוא מייצר עיצובים מפרקיים הדומים לאיפור אשר נעשה בדרך כלל על השפתיים, העפעפיים והגבות.

כל הליך אורך בין 30 ל -120 דקות, תלוי במורכבותו. טכנאים מוסמכים משתמשים בחומר הרדמה כדי להקהות את האזור המקועקע. בהתחלה, הצבע ייראה בהיר או כהה יותר, אך עם הזמן הוא ידהה. האזור יהיה נפוח תוך 2-5 ימים וקרום ייווצר לפני ההחלמה בדיוק כמו קעקוע רגיל.

איפור קבוע שימש בדרך כלל כשיפור קוסמטי. הוא משמש כיסוי לסימני מתיחה, כתמי לידה, כתמי גיל ושינויים לא אחידים. ההליך עוזר לאלו הסובלים ממצבים רפואיים כמו התקרחות, ויטיליגו ואנשים שעברו כימותרפיה.

איפור קבוע

סוגי איפור קבוע

איפור שפתיים קבוע

הליך זה נעשה למי שרוצה לקבל שפתיים מוגדרות יותר או שרוצה להוסיף קצת צבע על השפתיים. ככל שאנשים מזדקנים, נאבד פיגמנט סביב שפתיהם וגורם לכתמים לא טבעיים. הטיפול לשפתיים מפצה על אובדן הפיגמנטציה וצובע את השפתיים בגוון עסיסי וטבעי יותר.

דברים שכדאי לזכור לפני ההליך:

 1. יידע את הטכנאי אם עברת ניתוח שפתיים (למשל מילוי שפתיים) או בוטוקס לפני כן. הטכנאי עשוי לייעץ לתת עוד זמן מהניתוח לפני איפור קבוע של השפה.
 2. יידע את הטכנאי אם אתה סובל מפצעים בשפתיים מכיוון שהדבר עלול להשפיע על ההליך. יתכן שתידרש ליטול תרופות אנטי-ויראליות לפני שתבצע הליך איפור קבוע של השפתיים.
 3. עדיף ליידע את הטכנאי שלך אם יש לך תותבת דרך הפה כגון תותבות מלאות / חלקיות, סוגריים או פירסינג בלשון. אלה שצוינו עשויים להגביר את הסיכון לזיהום.
 4. ללא צריכת אלכוהול או קפאין 24 שעות לפני ההליך. כמו כן, אין טיפול באספירין ודליל דם 5 ימים לפני ההליך.
 5. אין לבצע זריקות נובוקאין 10 ימים לפני הליך הטיפול בשפתיים. יידע את הטכנאי שלך אם היו לך זריקות בימים ובחודשים האחרונים.

גבות מיקרובליידינג

כמו שהוזכר לעיל, מיקרו-בליידס היא טכניקה חדשה יחסית שמשפרת את מראה הגבות באמצעות תהליך ידני של החדרת פיגמנט, כזה שנראה כמו משיכות זעירות, שיערות, לשכבות העליונות של העור. מטרתו העיקרית היא ליצור את המלאות הרצויה ואת צורת הגבות הרצויה. לכן האנשים שעוברים הליך זה בדרך כלל הם אלו שאין להם גבות עבות באופן טבעי.

דברים שכדאי לזכור לפני ההליך: 

 1. לא מומלץ להסיר שיערות, לעשות שעווה או לעשות אלקטרוליזה שבוע לפני (הפגישה המתוכננת).
 2. רצוי לא להשתמש במיטות שיזוף או לשבת באור שמש ישיר שבועיים לפני כן.
 3. כדאי לא להשתמש בשום סוג של קרן פנים או פילינג שבועיים לפני כן.
 4. השימוש במוצרי רטינול או ויטמין A חודש לפני כן לא מומלץ.
 5. הליך בוטוקס שלושה שבועות לפני כן – לא מומלץ.
 6. אין לקחת שמן דגים או ויטמין E שבוע לפני כן (אלו מדללי דם טבעיים).
 7. כדאי לא לבצע שעוות גבות שלושה ימים לפני כן. 
 8. מנוחה מאימונים 24 שעות לפני הטיפול.
 9. הפסקת שתיית אלכוהול 24-48 שעות לפני הטיפול.
 10. שתיית קפאין שעתיים לפני הטיפול לא מומלצת. 
 11. אין ליטול אספירין או איבופרופן 24 שעות לפני כן. 

איפור קבוע מקובל או לא?

איפור קבוע הינו טרנד חדש יחסית בתעשיית היופי, אך הוא במקום יציב ומטפס בסולם הפופולריות.

ולמה זה לא אמור להיות? בעולם הנשלט על ידי אורח חיים מהיר ובטוח, כולם מחפשים פתרונות אשר חוסכים זמן וכסף, במיוחד כשמדובר בשגרת יופי הבוקר היומית שלהם. לכן, כשהם שומעים שאיפור קבוע הוא פיתרון אפשרי, כמובן, הם יהפכו לסקרנים, והם יתחילו לחקור את הנושא כמו מטורפים. למעשה אנשים חיפשו את המונח שאפשרי גם כ "מיקרו-בלייד"  51,900 פעמים בכל חודש בגוגל

וכמובן, ברגע שהסקרנות שלהם מרווה, חלק מהאנשים האלה היו שוקלים לעבור הליך איפור קבוע. כעת טכנאים מבחינים בפופולריות של איפור קבוע ומתחילים לעבור הכשרה כדי שיהיו כשירים לבצע הליך בעתיד. זו הסיבה שלאחרונה עולה באופן משמעותית מספר האנשים שרוצים להיות אמני קעקועים קוסמטי. אימונים, סמינרים וסדנאות הזמינים בכל רחבי העולם ובמיוחד בארץ. אלה, מגדילים את יכולתם של אמני קוסמטיקה, ובכך מרחיבים את המוניטין ואת דירוג האמון של הליכי קעקועים קוסמטיים.

במילים אחרות, איפור קבוע עולה בהתמדה מבחינת הפופולריות. וזה ימשיך לעלות בעתיד.

אהבת? אשמח אם תשתפי :)
יצירת קשר
1